maszyna do cięcia styropianu
Poradnik

Kiedy wynająć, a kiedy kupić maszynę do cięcia styropianu?

Odpowiednie i dobrze wykonane ocieplanie budynków mieszkalnych, ale też komercyjnych czy użyteczności publicznej, to jedno z podstawowych zadań, jakie stawiane jest przed termomodernizacją. Do ocieplania budynków stosuje się najczęściej styropian, a do cięcia styropianu konieczny jest odpowiedni sprzęt.

Zabieg ocieplania budynków ma na celu przede wszystkim utrzymanie ciepła przez jak najdłuższy czas wewnątrz danego obiektu. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć na temat sprzętu budowlanego, jakim są maszyny do cięcia styropianu. Podpowiadamy także czy wynająć, czy kupić taki sprzęt, a może są sytuacje, kiedy korzystniejsze będzie kupno, a inne sytuacje, kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wynajem sprzętu budowlanego do cięcia styropianu.

 

Maszyna do cięcia styropianu – charakterystyka

Zacznijmy od charakterystyki elektronarzędzia – maszyny do cięcia styropianu. Aby zrozumieć sens zastosowania tego urządzenia, należy zaznaczyć,  że styropian to materiał bardzo kruchy. To zaś sprawia, iż w wielu przypadkach można mieć do czynienia ze stratami materiału, szczególnie w przypadku stosowania do cięcia styropianu narzędzi ręcznych. Ponadto ręczne cięcie tego materiału znacząco wydłuża czas pracy, a przy tym generuje jak wspomniano sporą ilość pozostałości. Inwestując w odpowiednie urządzenia budowlane, można zatem wygenerować oszczędności – zarówno ze względu na odpady materiałowe, jak i czas potrzebny do wykonania ocieplenia budynku.

Maszyny do cięcia styropianu to urządzenia będące świetnym rozwiązaniem w przypadku firm, które zajmują się profesjonalnie wykonywaniem ociepleń budynków. To również ciekawe rozwiązanie dla majsterkowiczów – pasjonatów amatorów. Oni często decydują się na samodzielne ocieplenie swojego domu jednorodzinnego. Z tego elektronarzędzia korzystają więc nie tylko firmy na co dzień pracujące z blokami styropianu, lecz również osoby prywatne, które potrzebują go do własnego użytku.

 

Kupić czy wynająć przecinarkę do styropianu?

Wiele osób zastanawia się czy kupić, czy wynająć przecinarkę do styropianu. W niektórych przypadkach lepiej będzie się zdecydować na kupno maszyny, lecz nie zawsze trzeba kupować sprzęt budowlany. W wielu przypadkach bowiem wynajem sprzętu budowlanego jest opcją korzystniejszą.

 

Kiedy wynajem maszyn do cięcia styropianu to dobry pomysł?

Kiedy zatem warto zdecydować się na wypożyczenie maszyny do cięcia styropianu? Wynajem sprzętu budowlanego to pewne rozwiązanie np. w przypadku krótkich i sporadycznych prac z zastosowaniem styropianu. Wynajem krótkoterminowy sprzętu sprawdzi się np. w sytuacji, kiedy firma wykonuje ocieplenia sporadycznie i jest to jedna z wielu gałęzi działalności przedsiębiorstwa. Jest to też sposób na zmniejszenie wydatków firmy, jeżeli z maszyny skorzysta się sporadycznie. W takich przypadkach z pomocą przychodzi wypożyczalnia maszyn do cięcia styropianu. Należy jednak pamiętać o tym, że  o wynajętą maszynę do cięcia styropianu należy odpowiednio zadbać oraz uważać, żeby jej nie uszkodzić. W przeciwnym wypadku najemca będzie musiał naprawić sprzęt lub konieczne będzie zapłacenie za wyrządzone uszkodzenia przedmiotu najmu.

 

Własna maszyna do cięcia styropianu – kiedy lepiej ją kupić?

Z kolei zakup maszyny do cięcia styropianu to dobre wyjście zwłaszcza, kiedy firma będzie z niej regularnie korzystać i wiąże się to z pewnością, że będzie ona cały czas użytkowana. Warto wspomnieć, że zakup tego sprzętu obejmuje okres gwarancyjny, co bez wątpienia stanowi zaletę. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm remontowo-budowlanych specjalizujących się w ociepleniach. Zakup maszyny mogą również rozważyć osoby prywatne, jeśli chcą mieć taki sprzęt budowlany na wyłączność. Należy się jednak liczyć z faktem, że inwestycja we własną maszynę wiąże się z większymi kosztami niż jej wynajęcie.

Bez względu na to czy chcesz zakupić maszynę do cięcia styropianu na własność, czy też decydujesz się na jej wynajem krótko- lub długoterminowy, najkorzystniejsze rozwiązania dostępne na rynku znajdziesz u nas. Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 

 

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro