Poradnik

Zalety cięcia termicznego styropianu

Przecinarka do styropianu to narzędzie powszechnie stosowane podczas różnych prac remontowo-budowlanych. Zdecydowanie ułatwia pracę i ogranicza ilość wytwarzanych odpadów. Warto wspomnieć, że precyzyjne przycinanie polistyrenu to nie lada wyzwanie – materiał łatwo pęka i szybko się kruszy. Poniżej przedstawiono zalety, jakie niesie za sobą cięcie termiczne.

 

Profesjonalne cięcie styropianu

W przypadku prac budowlanych stosuje się profesjonalne urządzenia do termicznego cięcia styropianu. Ich główną zaletą jest wysoka precyzja pracy, która znacząco przewyższa inne technologie stosowane do obróbki materiału. Wykorzystanie tego typu narzędzi pozwala na idealne dopasowanie listew wykończeniowych docinanych pod kątem i stykających się w narożach. Krawędzie zawsze będą do siebie idealnie przylegać, a wszelkie nierówności zostaną zniwelowane.

 

Szybkie cięcie materiału i wysoka skuteczność

Wśród dostępnych produktów można znaleźć wiele różnorodnych opcji, co sprawia, że przecinarki termiczne są uniwersalnymi urządzeniami. Cechują się bardzo szybkim cięciem w porównaniu do modeli podstawowych lub innych narzędzi, takich jak nóż termiczny – wyższa prędkość upłynnia pracę. Co więcej, dużą zaletą sprzętu jest jego funkcjonalność. Obecnie można znaleźć maszyny gwarantujące gładkie cięcie o szerokości 102 cm, 113 cm lub 132 cm. Bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają wykonanie cięć prostych, ukośnych, schodkowych czy pod kątem. Temperatura drutu tnącego wynosi 200°C, co powinno wystarczyć w każdej sytuacji. Jeśli chcesz, aby cięcie przebiegało błyskawicznie, polecamy gilotyny z serii HOT-CUT Fast, których temperatura pracy drutu tnącego wynosi aż 400°C, którymi wykonasz cięcia z długości, cieniowanie, kliny i kąty.

 

Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

Profesjonalne maszyny do cięcia styropianu są niezwykle proste w użytkowaniu, a przy tym bezpieczne. Urządzenie zasilane jest elektrycznie, a uruchamia się je poprzez użycie włącznika wyposażonego w diodę. Odpowiedni kolor lampki informuje, że sprzęt osiągnął żądaną temperaturę. Korzystanie z przecinarki jest łatwe, należy jednak pamiętać, że drut oporowy przecina styropian termicznie, a nie mechanicznie. Nagrzane urządzenie nie może mieć kontaktu z drewnem czy tworzywem łatwopalnym.

Każda przecinarka do styropianu HOT-CUT została wyposażona w bezpiecznik termobimetaliczny, który niweluje zagrożenie porażenia prądem osoby obsługującej narzędzie oraz chroni sprzęt przed przegrzaniem. Wszelkie uchwyty maszyny są zrobione z materiałów nieprzewodzących prądu.

 

Bardzo mała ilość odpadów

Profesjonalne urządzenia wytwarzają niewielką ilość odpadów. Cięty materiał nie kruszy się, a prostota użytkowania maszyn sprawia, że każdy element jest dobrze docięty i ma odpowiedni rozmiar.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą. Oferujemy profesjonalne przecinarki do styropianu – każda z maszyn posiada certyfikat zgodności CE. Oferowane modele mogą być wykorzystywane zarówno do okazjonalnych prac domowych, jak i zaawansowanych robót remontowo-budowlanych.

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro