Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut - to już kilkanaście urządzeń, różniących się od siebie… no właśnie. Jakie to są  różnice, czym różnią się poszczególne gr" />
Poradnik

Przecinarka do styropianu – jaką wybrać?

Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut – to już kilkanaście urządzeń, różniących się od siebie… no właśnie. Jakie to są  różnice, czym różnią się poszczególne grupy urządzeń, na jakie parametry zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze urządzenia i wreszcie – jaką gilotynę do styropianu wybrać dla siebie, aby najlepiej spełniała stawiane jej oczekiwania?

Przecinarki do styropianu marki Hot-Cut podzielone są na trzy główne grupy: HC, HC Plus, HC Fast. Możliwe jest łączenie serii Fast i Plus w jedno urządzenie. Jak w każdej regule są wyjątki, tak w tym przypadku wyjątkami są urządzenia 113 Power i Power Plus.

 

Podstawowe urządzenia do cięcia styropianu: HC102, HC113, HC132, HC60

Jest to pdstawowa grupa przecinarek w których parametry techniczne zostały dobrane i zoptymalizowane pod względem uniwersalnego zastosowania urządzenia. Dwa najważniejsze parametry jakimi powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej dla ciebie przecinarki do styropianu i styroduru to szerokość cięcia i moc stacji zasilającej.

Pierwszym i najważniejszym parametrem rozróżniającym poszczególne maszyny do szerokość cięcia. Do wyboru masz szerokości cięcia 102 cm, 113 cm, 132 cm. Najczęściej wybierane urządzenia do cięcia to te o szerokości 113 cm oraz 132 cm. Dlaczego? Ponieważ umożliwiają cięcie płyt styropianowych po przekątnej.  Wyjątkiem jest urządzenie HC60 gdzie mówimy o wysokości cięcia i jest to 60 cm przy szerokości 113 cm. Ta przecinarka jest wyjątkowa, ponieważ umożliwia cięcie całych opakowań płyt styropianowych.

Drugim parametrem przy wyborze przecinarki na który warto, a nawet trzeba zwrócić uwagę jest moc stacji zasilającej. Do standardowego cięcia pojedynczych płyt styropianowych sprawdzają się urządzenia zasilane ze stacji 150W. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane do cięcia styroduru lub całych kostek styropianu lub pianki, zdecydowanie lepiej sprawdzą się urządzenia o wyższej mocy stacji zasilającej.

Hot-Cut
Maszyna do cięcia styropianu Hot Cut 113

 

Wybór przecinarki z dodatkowym blatem roboczym, seria Plus: HC102 Plus, HC113 Plus, HC132 Plus

Kolejną grupą przecinarek są te z “Plusem” w nazwie. Jeśli czytając powyżej ustaliłeś już jaka szerokość cięcia będzie dla ciebie optymalnym wyborem, a także czy ciąć będziesz tylko styropian czy może również styrodur, to teraz powinieneś zastanowić się jakie najczęściej cięcia będziesz wykonywał. Jeśli uważasz że często wykonywał będziesz cieniowanie płyt styropianowych, cięcie zgrubne lub kliny to z pewnością docenisz przecinarki z serii Plus. Mają one dodatkowy, rozkładany blat roboczy, który po rozłożeniu stabilizuje i ułatwia przesuwanie arkuszy styropianu właśnie podczas takich prac. W efekcie praca jest łatwiejsza, szybsza a wykonane cięcia dokładniejsze.

Hot-Cut Plus
Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut 102 Plus

 

Najszybsze przecinarki do styropianu, seria Fast: HC113 Fast, HC132 Fast, HC60 Fast

Bardziej, mocniej, szybciej, prędzej – tak właśnie działają przecinarki z najnowszej serii Fast. Przecinarki te wykorzystują nasz autorski pomysł technologiczny, dzięki któremu tną błyskawicznie. Dość powiedzieć, że te same grubości styropianu i styroduru, “Fasty” tną szybciej dwu a nawet trzykrotnie od wszystkich podobnych gilotyn dostępnych na rynku. Kiedy wybrać przecinarkę do styropianu z serii fast? Właściwie odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli zależy ci na szybkości, masz dużą powtarzalność cięć, a każdy ruch jest podobny to z pewnością wybierzesz Hot-Cut z serii Fast.

Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut Fast
Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut 113 Fast

 

Wybór uniwersalnej i szybkiej przecinarki, seria Fast Plus: HC113 Fast Plus, HC132 Fast Plus

Czytając powyższy tekst, raczej będziesz już zorientowany co do wyboru najlepszego urządzenia dla twoich potrzeb.  Ostatnią grupą są Fast Plusy. Tu wybór raczej jest już prosty. Wiesz już czym wyróżniają się przecinarki z “Plusem” – dodatkowy blat, jak i wiesz że “Fasty” są zdecydowanie najszybsze. Jeśli w priorytetach wyboru masz szybkość i uniwersalność to właśnie gilotyny z serii Fast Plus będą dla ciebie właściwym wyborem.

Maszyna do cięcia
Maszyna do cięcia styropianu Hot-Cut 113 Fast Plus

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł był przydatny – zaoszczędzi Twój czas i ułatwi Ci dokonanie wyboru. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odpowiemy, pomożemy. Zapraszamy do kontaktu. Hot-Cut robi różnicę!

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro